1. Anasayfa
 2. Gayrimenkul Makaleleri

Devren İlanlar Kobi Vadisi’nde


Devren İşyeri Almak

Bir yatırımcı olarak veya genç yaşta bir girişimci olarak birçok insan yeni bir işe sahip olmak ister. Kimisi elde avuçta biriktirdikleri ile iş kurmak ister kimisi de ailesinden aldığı destekler sayesinde yeni iş kurmanın peşine düşer.

Günümüz şartlarında yeni bir iş kurarken yapmanız gereken masrafları hiç düşündünüz mü?

Örneğin;

 • İşyeri kiralama
 • İşyeri tadilat tasarımı
 • Gerekli demirbaş alımı
 • Tabela ve reklam giderleri
 • Stok ürünleri
 • Şirket kurulumu

vb. daha birçok kalemi ele alabiliriz.

Peki bunca konuyla uğraşıp hem zaman kaybetmeden hem de müşterisi oturmuş, bilinirliği olan, para kazanan bir işletmeyi devir almak daha mantıklı olmaz mı sizin için?

Eğer sizin de böyle bir düşünceniz varsa birçok açıdan fayda sağlayabilecek iş imkanına sahip olabilmek için sahibinden satılık devren işyeri ilanlarına Kobi Vadisi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: devren ilanlar sayfasına göz atabilirsiniz.

Devren İlanlar Kobi Vadisinde (https://www.kobivadisi.com/)
Devren İlanlar Kobi Vadisinde (https://www.kobivadisi.com/)

Devren İşyeri Almanın Faydaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni bir işyeri kurmak ciddi bir zamana mal olmakla beraber yanında emek, çaba ve de risk getirir. Oysa ki bunun yerine hali hazırda aktif olarak çalışan, satıcı tarafından özel sebeplerden dolayı devrolan bir işyerine sahip olarak birçok avantajdan sizde faydalanabilirsiniz.

 • Şirketin kurulum sürecinin tamamlanması
 • Firma bilinirliğinin oluşmuş olması
 • Müşteriler tarafından tanınıyor olması
 • Sosyal medya ve arama motorlarında belirli bir yer alması
 • Tedarikçiler ile anlaşma yapılmış olması
 • (varsa) Personellerin işletmeye aşina olması
 • İşyeri kiralama ve tadilat işlemlerinin yapılmış olması
 • Gibi daha birçok konunun sizlere faydası olabilir.

Devren İşyeri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Var olan bir işi, işletmeyi veya iş modelini satın alırken mutlaka temkinli davranıp yeni bir yatırım yapmadan önce dikkatlice inceleme yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Yeni bir işyerini devir almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlarında altını çizmek isteriz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:  Ülkemizde İmar Planlama ve Uygulama Sürecinde Yaşanan Sorunlar

Öncelikle bir işyerini devralmadan önce şirket kayıtlarını muhasebeciniz / mali müşaviriniz ile dikkatlice inceleyebilirsiniz. İşyeri isminin marka tescilinin yapıldığını Türk Patent Enstitüsü üzerinden kontrol edebilirsiniz. İşletmenin bağlı olduğu belediyeye sorgu yapıp gerekli yasal izin ve ruhsatlara sahip olup olmadığını araştırabilirsiniz. Çalışanların SGK durumlarını sorgulayabilirsiniz. (varsa) işletmenin çek, senet vb. borçlarını araştırabilirsiniz. Kiralık olan işyerlerinde mülk sahibi ile görüşerek devir hususu hakkında onayının olduğunu sorgulayabilirsiniz. Vergi dairesine başvurarak işletmenin vergi vb. borçlarını sorgulayabilirsiniz.

Özetle; geçmişten bugüne kadar başka bir kişiye / şirkete ait olan bir yapıyı – sistemi artık siz sahipleneceksiniz. Satın alacağınız günden itibaren artık tüm yasal sorumluluk sizin üzerinizde olacaktır. Bundan dolayı büyük riskler ve tehlikeler ile karşılaşmamak için dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

Devren Satılık İşyeri

Siz değerli takipçilerimize gayrimenkul alanında elimizden geldiğince en güncel içerikleri sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne dek hazırladığımız içerikler ile birçok insana destek olmaya çalıştık. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi yatırımcılar ve genç girişimciler içinde zaman zaman bazı faydalı bilgileri de vermek istiyoruz. İşte tam bu aşamada sizlere destek sağlayacak, çalışmalarınızda zaman kazandıracak, uygun fiyatlı devren satılık işyerlerinize ulaşmanızı sağlayacak ilanlara Kobi Vadisi web sitesinden güvenle ulaşabilirsiniz.

Kobi Vadisi internet platformu, her ay yüzbinlerce farklı insanın iş hayatında yer alması ve kendisini geliştirmesi için kurulmuş oldukça kapsamlı bir iş platformudur. Hem yeni bir yatırım için devren ilanlarına hem de çok karlı yatırım fırsatlarını da bu site üzerinden güvenle takip edebilirsiniz.